امروز: پنج شنبه, ۱۳ آذر , ۱۳۹۹

۲۵ هزار مسکن دولتی در گیلان دردست اجراست

۲۵ هزار مسکن دولتی در گیلان دردست اجراست

استاندار گیلان با بیان اینکه طرح های مختلفی در گیلان در حال اجراست، گفت: هم اکنون احداث و مقاوم سازی بیش از ۲۵ هزار واحد مسکونی در قالب طرح های مختلف حمایتی دولت برای خانه دار شدن همگان در استان در حال اجراست.

 

به گزارش دیار سید از ایرنا ؛ ارسلان زارع  در جلسه ای با موضوع تفاهم نامه احداث ۲ هزار واحد مسکن ویژه محرومان در استان؛  یکی از دغدغه ها حتی برای ازدواج را مسکن عنوان و ذکر کرد:  ساخت حدود ۱۳ هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن، مقاوم سازی  ۱۵ هزار واحد مسکن ، احداث پنج هزار واحد مسکن در  طرح های دیگر و  امضای تفاهم نامه با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای احداث پنج هزار و هشت  واحد در روستاهای  استان از جمله طرح های دولت در  استان برای خانه دار شدن مردم است.

وی افزود : در این راستا یکی از طرح های حمایتی مسکن در استان احداث ۲ هزار واحد مسکونی برای محرومان است که  علاوه بر اقدامات انجام شده تامین ۱۶۰ میلیارد تومان برای اجرای این تفاهم نامه فقط برای استان گیلان در این شرایط کار بزرگی است.

وی با گرامیداشت مناسبت سیزدهم آبان ماه با اشاره به تاکید بنیانگذار انقلاب برای توجه به محرومان اظهار داشت: اقدامات گرانسنگی طی بیش از چهار دهه عمر پربرکت انقلاب و نظام اسلامی ما صورت گرفته و تدابیر و اقدامات بویژه در راستای بهبود زندگی مردم از جمله نیازمندان و محرومان همچنان با قوت مورد توجه دولت است.

وی تامین مسکن را یکی از مهمترین نیازهای مردم  خواند و گفت: در نگاه مترقیانه قانون اساسی اشاره شده که نیاز است تا اقشار کم درآمد و یا آنهایی که در خانه های غیر مطمئن و سازه های نامناسب زندگی  می کنند، حمایت شوند و در همین راستا تفاهم‌نامه‌ای با رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اینجانب برای احداث دو هزار واحد مسکونی برای محرومان امضا شده است.

زارع  تصریح کرد: این طرح یکی از اقدامات خوبی است که با تلاش و پیگیری مستمر بنیاد مسکن و دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط و بانک‌های عامل  باید با تلاش مضاعف و پیگیری های جدی تا پایان سال اجرایی شود؛ ضمن آنکه در این تفاهم نامه پیش بینی لازم در قالب قانون صورت گرفته تا بانک ها همراهی لازم را داشته باشند و دستگاه‌های اجرایی باید واگذاری انشعابها و  پروانه ها را تسریع کنند زیرا با توجه به افزایش بارندگی ها در این فصول زمان زیادی نمانده و باید کار را تسریع کنیم.

وی افزود: از سویی خانواده های کم درآمد مسکن هایی دارند که نیاز به مقاوم سازی دارد که باید این کار انجام شود.

وی  با بیان اینکه استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی بر حسن اجرای طرح ها نظارت می کنند، اظهار داشت: خانه دار شدن افراد به نوعی آرامش روحی و روانی برای افراد سرپرست خانواده ایجاد می‌کند که در این راستا طرح‌های مختلفی در کشور و استان در حال اجراست.

استاندار گیلان،  واحدهای نیمه تمام مسکن مهر را نیز جزو اولویت‌های استان دانست و گفت: اجرای این تفاهمنامه علاوه بر کارهای دیگر انجام شده در این شرایط کاری بزرگ است که با کار جهادی شاهد اجرای تفاهمنامه به نحوه شایسته هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سیزدهم آبان ماه گفت: در این روز علاوه بر مناسبت‌های همچون روز دانش آموز و فریاد علیه استکبار جهانی، واقعه تاریخی مهمی در تاریخ مردم سرافراز ایران یعنی تبعید امام خمینی (ره) بود که یکی از پایه های اساسی شکل‌گیری نهضت اسلامی و خیزش ملت بزرگ ایران علیه سلطنت پهلوی را رقم زد و باید این مناسبت را گرامی بداریم.

استاندار گیلان افزود: تبعید امام خمینی (ره) به کشور ترکیه با هدف حفظ حکومت پهلوی و استمرار سلطه دولتهای استکباری در کشور، مانع از روشنگری های بنیانگذار انقلاب نشد و در نهایت ایشان پس از ۱۴ سال انقلاب به پیروزی رسید و همواره توجه و تکیه دولت به محرومان بوده است از این رو بود که اقدامات گرانسنگی بیش از چهار دهه عمر پربرکت صورت گرفت و در دولت تدبیر و امید با قوت ادامه دارد.

تفاهم نامه سه جانبه ساخت ۲ هزار واحد مسکن محرومان در گیلان بین استانداری، سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسکن، شهریورماه امسال به امضا رسید.

 

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

استفاده از مطالب فقط با نوشتن نام پایگاه خبری دیار سید مجاز است