به گزارش دیار سید از ورس ؛  آیین تودیع و معارفه رییس آموزش و پرورش شهرستان شفت در سالن اجتماعات دبیرستان شهید بهشتی برگزار شد .

سید محسن موسوی فرماندار شهرستان شفت در ابتدای این همایش ، رعایت نظم اداری و برنامه محوری در امور را یکی از شاخص های مهم ارزیابی مدیران برشمرد و خواستار سازماندهی صحیح منابع انسانی و بهره گیری از تمام ظرفیت های شهرستان به ویژه در مناطق مستعد روستایی  شد .

وی با بیان اینکه بسیاری از دانش آموزان شهرستان شفت در دوران قرنطینه ناشی از بیماری کرونا نتوانستند به دلیل فراهم نبودن زیرساخت های مناسب مخابراتی و اینترنتی از آموزش های برخط وزارت آموزش و پرورش بهره کافی را ببرند افزود : توجه به زیرساخت های آموزشی و مراکز تولید فکر و ایده در سال جهش تولید ضروری است .

رییس شورای آموزش و پرورش شفت  در ادامه خواستار ارایه برنامه ای اجرایی برای تعیین تکلیف تمامی مدارس متروکه در سطح شهرستان شد و افزود : اداره جهاد کشاورزی ، میراث فرهنگی ، منابع طبیعی  ، محیط زیست و دستگاه های مرتبط می توانند با هماهنگی آموزش و پرورش از این ظرفیت بهره برداری نمایند .

وی ارتفای سطح دانش در مراکز آموزشی ، توسعه مدارس فنی و حرفه ای و کار و دانش  و آموزش مهارت های زندگی در مدارس را  گامی مهم در راستای کاهش آسیب های اجتماعی برشمرد و گفت : برای جلوگیری از آسیب جدی به سلامت دانش آموزان باید به ورزش در مدارس توجه بیشتری شود .

موسوی درادامه توجه به فعالیت های پژوهشی  و توسعه فنی و کیفی آن را در مدارس شفت لازم و ضروری برشمرد و افزود : توسعه فرهنگ کتابخوانی و هدایت دانش آموزان به مراکز علمی ، فرهنگی و زمینه ساز تولید علم  و ثروت خواهد شد .

فرماندار شفت در پایان سخنان خود به خبری خوش اشاره و افزود : با پیگیری های انجام شده و نظر مساعد دکتر زارع استاندار گیلان  در سال جاری از سرجمع اعتبارات استانی مبالغی به جهت جبران کمترتوسعه یافتگی این شهرستان اختصاص می یابد.

نادر جهان آرای مدیرکل آموزش و پرورش گیلان نیز با اشاره به اینکه به منظور حفظ سلامت دانش آموزان و جامعه مدارس با تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا تعطیل اعلام شد افزود : هرچند مدارس تعطیل شد اما آموزش با بهره گیری از ظرفیت شبکه های اجتماعی و صدا و سیما پیگیری شد .

وی با بیان اینکه در حدود ۲ سال اخیر میانگین سن مدیران و معاونین در اداره کل آموزش و پرورش و شهرستان ها ۵ سال کاهش یافته است افزود : اعتماد به مدیران جوان و بانوان همواره مورد توجه بوده است .

گفتنی است در پایان از زحمات صادق مقصودی رییس پیشین آموزش و پرورش شفت و واحد فقیر سرپرست این اداره تقدیر و صغری شاد چوبری به عنوان رییس آموزش و پرورش شهرستان معرفی شد .

گفتنی است خانم شاد با ۲۵ سال سابقه کار ،  معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان شفت را کارنامه خود دارد .