امروز: دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹

هدف گذاری ایجاد بیش از ۱۸ هزار فرصت شغلی امسال در گیلان

هدف گذاری ایجاد بیش از ۱۸ هزار فرصت شغلی امسال در گیلان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ایجاد ۱۵ هزار و ۴۹۱ شغل سال گذشته در استان، گفت: برای امسال ایجاد ۱۸ هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی هدف گذاری شده است.

 

به گزارش دیار سید از مهر ؛ عباس علیزاده  در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری و شورای برنامه ریزی در سالن غدیر استانداری گیلان اظهار کرد: با توجه به ویروس کرونا وزارت تعاون دو راهبرد اساسی را در دستور کار قرار داد.

وی با بیان اینکه پرداخت بیمه بیکاری کارگران بیکار شده یکی از اقدامات وزارت تعاون بود که با راه اندازی سامانه‌ای از ۲۴ اسفند ماه آغاز شد، گفت: حدود ۷۰۰ هزار نفر در این سامانه ثبت نام کردند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه از این تعداد ۲۴ هزار نفر از استان گیلان بودند، افزود: از این تعداد ۲۱ هزار نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری شدند.

وی در ادامه با بیان اینکه پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا نیز یکی دیگر از راهکارهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود که در دستور کار قرار گرفت، تصریح کرد: در این زمینه با تعیین ۱۳ رسته کسب و کار آسیب دیده و برای دریافت این تسهیلات هشت شرط مشخص شد.

علیزاده استمرار فعالیت در زمان کرونا، و عدم بهره مندی از بیمه بیکاری، عدم تعدیل نیروی کار، دارا بودن لیست بیمه و کد کارگاهی، عقد قرار داد بر اساس متوسط نیروی کار در سه ماه آبان، آذر و دی ماه از شروط قرار گرفتن در لیست دریافت تسهیلات برای کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از کرونا است.

وی با بیان اینکه رسته‌های زیر مجموعه مرتبط با بهداشت و درمان، فرهنگ و ارشاد، ورزش و جوانان، صنعت، معدن و تجارت، وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی و میراث فرهنگی می‌توانند از تسهیلات برخوردار شوند، ادامه داد: ثبت نام بنگاه‌های واجد شرایط در سامانه کارا از ۲۴ اردیبهشت ۹۹ آغاز شده است.

راه اندازی مجدد سامانه رصد مشاغل از ۲۰ اردیبهشت

علیزاده با اشاره به اینکه سامانه رصد مشاغل از ۲۰ اردیبهشت مجدد فعال شده است، گفت: ۷۴۴ کاربر برای این سامانه برای درج اطلاعات تعریف شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان اهمیت رعایت مصادیق اعمال تسهیلات، حفظ اشتغال، بازپرداخت تسهیلات را از برنامه‌های نظارتی تسهیلات بنگاه‌های آسیب دیده از کرونا عنوان و اظهار کرد: هزار و ۸۴ واحد خویش فرمایی و کارفرمایی ثبت نام کرده‌اند.

وی ادامه داد: تاکنون ۶۵۹ کارگاه با بیش از ۴ هزار نفر کارگر اطلاعات خود را برای دریافت تسهیلات در سامانه کارتابل دستگاه‌های اجرایی استان گیلان ثبت کرده‌اند.

علیزاده امکان درج تعهد سالانه اشتغال توسط دستگاه اجرایی را یکی دیگر از ظرفیت‌های سامانه رصد اشتغال وزارت کار و تعاون عنوان کرد و افزود: در صورت ایجاد سامانه استانی باید منابع آن از سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان تأمین شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۵ هزار و ۳۹۱ شغل در استان گیلان ایجاد شده است، گفت: ایجاد ۱۸ هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی جدید برای امسال هدف گذاری شده است.

 

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

استفاده از مطالب فقط با نوشتن نام پایگاه خبری دیار سید مجاز است