امروز: دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹

توسعه محدوده منطقه آزاد انزلی گامی مهم در مسیر توسعه ملی

توسعه محدوده منطقه آزاد انزلی گامی مهم در مسیر توسعه ملی

مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: با مصوبه مجلس شورای اسلامی، لایحه الحاق دو هزار هکتار از اراضی صنعتی و فرودگاهی استان گیلان به محدوده منطقه آزاد انزلی به تصویب رسید.

 

به گزارش دیار سید از ایلنا ؛  با مصوبه مجلس شورای اسلامی، لایحه الحاق دو هزار هکتار از اراضی صنعتی و فرودگاهی استان گیلان به محدوده منطقه آزاد انزلی به تصویب رسید.

با عنایت به مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص تصویب طرح توسعه محدوده این منطقه که در قالب لایحه دولت تقدیم مجلس شد، موضوع تغییر نام مطرح نبوده بلکه تنها توسعه محدوده منطقه مورد هدف دولت محترم بوده است لذا افزودن پیشوند گیلان به منطقه آزاد انزلی؛ توسط مجلس شورای اسلامی بعنوان مرجع قانونگذار کشور مطرح شده است.

این سازمان در راستای ایفای نقش پیش‌ران خود به عنوان محور توسعه استان گیلان با تکیه بر بهره‌برداری حداکثری از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات استانی و تامین زیرساخت های لازم جهت حضور موثر در کریدورهای بین المللی و اتحادیه ها بویژه اتحادیه اوراسیا بوده و این امر، مهمترین راهبرد سازمان محسوب می شود.

گفتنی است با اضافه شدن فرودگاه سردارجنگل بعنوان زیرساخت ترانزیتی مهم و اراضی صنعتی به محدوده این منطقه، ظرفیت جذب و توسعه سرمایه گذاران تولیدی در این منطقه به بیش از ۱۰ برابر وضع موجود افزایش می یابد، موضوعی که موجبات چند برابر شدن ظرفیت‌های این منطقه در عرصه‌های صادراتی و اشتغالزایی استان و کشور خواهد بود.

 

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

استفاده از مطالب فقط با نوشتن نام پایگاه خبری دیار سید مجاز است