امروز: چهارشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۹

مردم به کاندیداهایی رأی دهند که در جهت فقرزدایی و مقابله با فساد بکوشند

مردم به کاندیداهایی رأی دهند که در جهت فقرزدایی و مقابله با فساد بکوشند

امام جمعه موقت تهران گفت: مردم باید به کاندیداهایی مومن به خدا رای دهند که تلاششان فقرزدایی، فسادزدایی و رفع بی‌قانونی باشد، ضمن اینکه پرکار و دلسوز و چابک باشند.

به گزارش دیار سید از فارس ؛  آیت‌الله محمد امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به فرارسیدن دهه فجر، ۲۲ بهمن را به ملت ایران و حق‌دوستان و حق‌شناسان عالم تبریک گفت و اعلام کرد: ۲۲ بهمن حادثه‌ای است که در تاریخ بشریت ماندگار شده است.

وی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی ایران در ۲۲ بهمن اهداف اولیاء و انبیاء را تحقق بخشید.

وی افزود: اگر ۲۲ بهمن و انقلاب اسلامی نبود، اخلاق‌ها و فرهنگ‌ها در ایران آمریکایی می‌شد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اشغال فلسطین توسط صهیونیست‌ها گفت: فلسطین را به دو بخش تقسیم کرده و فلسطینیان در یک سرزمین و یهودی‌ها در سرزمین دیگری هستند اما در زمان شاه به ایران اعلام کردند که ایرانی‌ها و یهودی‌ها با هم برادرند.

امامی کاشانی خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب اسلامی تلاش‌های زیادی صورت گرفت تا ایران، یهود و صهیونیست با هم یکسان بوده و آنها را برادر خطاب کنند اما آیت‌الله کاشانی در برابر این هدف استعماری و استکباری ایستادگی کرد اما در نهایت شاه او را به لبنان تبعید کرد.

وی تصریح کرد: هدف صهیونیست‌ها فراتر از نیل تا فرات است چراکه آنها به دنبال تسلط بر دیگر مناطق هستند.

وی گفت: یهود و صهیونیسم از نفت تا بنزین ایران در دوران شاه برای چرخش اقتصاد استفاده می‌کرد چراکه شاه نوکر آمریکایی‌ها بود و باید دستورات آنها را اجرایی می‌کرد. این درحالی است که وقتی صهیونیست‌ها فلسطین را به دو بخش تقسیم کردند، گندم، برنج، مرغ و تخم‌مرغ ایران به بخش یهودی‌نشین فلسطین می‌بردند.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: از دوران شاه تلاش استکبار این بوده است که آنان به دنبال کاهش صادرات ایران و افزایش واردات باشند و همین موضوع در دستورکار آمریکایی‌ها بود که بر همین اساس گوسفندان ماده را بیمار کردند تا ایران محتاج به خارج از کشور باشد.

وی افزود: اگر پیروزی انقلاب اسلامی نبود ایران هم مثل کشورهای عربی می‌شد. این درحالی است که ۲۲ بهمن، آمریکا را در برابر جمهوری اسلامی به بن بست کشانده است، لذا اساتید و دانشجویان باید وضعیت فعلی دانشگاه‌ها را با دوران شاه مقایسه کرده و زیاد تاریخ بخوانند.

امامی کاشانی گفت: ۲۲ بهمن نور انقلاب اسلامی را در ایران افکنده و این خورشید به دیگر کشورها هم رفته است، هر چند که برخی کشورهای بدبخت مانند عربستان سعودی پیرو آمریکا و صهیونیست‌هاست اما ملت‌های منطقه همراه انقلاب اسلامی هستند.

وی با اشاره به پیش رو بودن چهلمین روز شهادت حاج قاسم سلیمانی گفت: او از سفره ایمان و علم صالح به عظمتی رسیده است که آمریکایی‌ها غبطه داشتن چنین شخصیتی را در ارتش خود می‌خورند؛ چراکه او در اوج تاکتیک و تکنیک بود.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: بسیاری از کشورهای غرب آسیا به صراحت می‌گویند امنیت آنها مدیون سردار شهید سلیمانی است و حتی آیت‌الله سیستانی وقتی به رهبر معظم انقلاب پیام تسلیت می‌دهند به صراحت به خدمات شهید سلیمانی در برابر داعش در عراق اشاره کرده و آن را بی‌نظیر و فراموش‌نشدنی عنوان کردند.

وی تصریح کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی هم مومن بود و هم عملی صالح داشت.

امامی کاشانی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال جاری گفت: مجلس مولود ۲۲ بهمن و فداکاری‌های زیاد در کشورمان است، لذا حضور پرشکوه در انتخابات برای همه واجدین شرایط رای دهی لازم است ضمن اینکه مقام معظم رهبری فرموده‌اند: «اهمیت قائل شدن مردم برای حضور در انتخابات اهمیت دادن آنان به کشور است» و در حقیقت مشارکت مردم در انتخابات ضامن امنیت کشور است.

وی گفت: مردم باید با عقاید و سلایق مختلف سیاسی پای صندوق آراء بیایند. ضمن اینکه احترام به انتخابات از آثار توجه به ۲۲ بهمن بوده و ادای دین کوچکی به امام و شهدا محسوب می‌شود.

امامی کاشانی تصریح کرد:‌ دشمن به جمیعت ایران در روز انتخابات نگاه می‌کند.

وی با اشاره به طرح معامله قرن آن را طرحی شکست‌خورده دانست و گفت: این طرح جز اینکه تعفن لجن صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها را در دنیا بیشتر کند چیز دیگری ندارد.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: اینکه یک مشت دزد به خانه فلسطینی‌ها بریزند و بعدها بگویند همگی حالا در کنار هم باشیم و اسم کار خود را معامله قرن بگذارند، جز افتضاح و بدبختی و رسوایی چیز دیگری ندارد.

وی خاطرنشان کرد: مردم باید نمایندگانی مومن به خدا، مملکت و شهدا و خانواده ایثارگران رای دهند که تلاششان فقرزدایی، فسادزدایی، رفع بی‌قانونی بوده و در برابر دشمن شجاع و جدی باشند، ضمن اینکه پرکار و دلسوز و چابک باشند.

امام جمعه موقت تهران گفت: نظام ما شامل سه قوه مجریه، قضائیه و مقننه و بلکه مجمع تشخیص مصلحت نظام به عنوان قوه چهارم است. با این حال اهمیت مجلس بسیار زیاد است.

وی خاطرنشان کرد: مقام در برابر خداوند مسئولیت دارد، لذا باید مدیر و مسئول در برابر مردم دلسوز بوده و تلاش کنند گرانی‌ها و تخلف‌ها در کشور از بین برود.

امامی کاشانی گفت: نماینده، وکیل، وزیر، و مدیر و قاضی بودن و در یک صندلی مسئولیت قرار گرفتن حاصل تلاش شهداست که بار سنگینی برای مسئولان کشور دارد که این بار هم برای رای‌دهندگان مسئولیت‌بار است و هم برای رای‌آورندگان.

خطیب جمعه این هفته تهران در پایان خاطرنشان کرد: گرفتاری‌ها و ناامیدی‌ها در آخرالزمان زیاد است ولی در همین شرایط خورشیدی درخشان به نام وجود مهدی موعود(عج) طلوع می‌کند و مشکلات رفع خواهد شد.

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

استفاده از مطالب فقط با نوشتن نام پایگاه خبری دیار سید مجاز است