امروز: سه شنبه, ۱۲ اسفند , ۱۳۹۹

اجرای طرح بیمه اجباری سلامت در گیلان

اجرای طرح بیمه اجباری سلامت در گیلان

مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان از آغاز اجرای طرح پوشش بیمه اجباری همزمان با سراسر کشور در گیلان از ابتدای آبان خبر داد.

 

به گزارش دیار سید از ایلنا ؛ علی اکبری در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته سلامت برگزار شد با بیان اینکه اداره کل بیمه سلامت آبان ماه سال ۷۴ تشکیل شد، اظهار کرد: ۴۰ میلیون ایرانی تحت پوشش این بیمه قرار دارند که از این تعداد ۳۴ میلیون بصورت رایگان بیمه شده اند.

وی با بیان اینکه یک میلیون و ۲۵۵ هزار گیلانی در قالب پنج صندوق تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند، افزود: افراد تحت پوشش ۴ میلیون و ۹۸۸ هزار بار به مراکز مراجعه و از خدمات سرپایی و بستری استفاده کردند.

مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان هزینه روزانه بیمه سلامت استان برای درمان افراد تحت پوشش را یک میلیارد و ۳۲۵ میلیون تومان عنوان و تصریح کرد: هزینه ماهانه بیمه سلامت در استان برای درمان افراد تحت پوشش ۳۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.

علی اکبری با بیان اینکه توان مالی افراد تحت پوشش بیمه سلامت ارزیابی می شود، گفت: ارزیابی وسع می‌تواند به برقراری عدالت در بخش سلامت کمک کند و وضعیت توانایی مالی بیمه‌شدگان را به درستی شفاف‌سازی کند.

وی ادامه داد: براساس این آیین نامه، تمام افراد بیمه نشده و تمامی روستاییان و عشایر فاقد بیمه، تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند، با توجه به این مصوبه دولت، حق بیمه خانواده‌هایی که مجموع درآمد و دریافتی آن‌ها بر اساس ارزیابی وسع کمتر از ۴۰ درصد حداقل حقوق و دستمزد مصوب شورای عالی کار است یا بر اساس وضعیت مالی در یکی از دهک‌های درآمدی یک و دو و سه قرار دارند، به صورت کامل توسط دولت پرداخت می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان با بیان اینکه پوشش بیمه اجباری از اول آبان همزمان با سراسر کشور در گیلان آغاز می‌شود، یادآور شد: گیلانی‌ها تا پایان امسال فرصت دارند تا با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و یا سایت وزارت رفاه برای پوشش بیمه اجباری خود ثبت نام کنند و از مزایای رایگان بودن حق بیمه برخوردار شوند.

علی اکبری با بیان این که گیلان جزو ۶ استان کشور در اجرای پروژه الکترونیکی کردن خدمات در راستای استقرار دولت الکترونیک هستیم، خاطرنشان کرد: استحقاق سنجی، نسخه نویسی الکترونیک، ارجاع الکترونیک و ثبت و رسیدگی الکترونیک اسناد، چهار پروژه در این رابطه است.

 

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

استفاده از مطالب فقط با نوشتن نام پایگاه خبری دیار سید مجاز است