به گزارش پایگاه خبری دیار سید از پایگاه خبری ورس ؛ محمدرضا محسنی در نشست ستاد برگزاری جشنواره گلاب گیلده با اشاره به اینکه این جشنواره در سال گذشته پس از چندین سال وقفه برگزار شد افزود : معرفی ظرفیت های شهرستان شفت ، ایجاد نشاط اجتماعی و بسترسازی رونق تولید و بهبود وضعیت اقتصادی کشاورزان از مهمترین اهداف جشنواره گلاب در روستای گیلده است .                                                                                                                         فرماندار شفت با بیان اینکه تدوین راهکارها برای تحقق اقتصاد مقاومتی یکی از وظایف مسوولین است افزود : اگر می خواهیم میزان درآمد روستاییان افزایش یابد همواره باید راهکارهای علمی و کارشناسی ارایه دهیم و ضمن تشویق روستاوندان ،آنها را در فرایند توسعه مشارکت دهیم .
نماینده عالی دولت در شفت با اشاره اینکه گیلده در سال ۱۳۹۵ به عنوان پایلوت طرح روستای بدون بیکار در این شهرستان معرفی شده است افزود : در سال گذشته بیش از ۱۸ نفر از اهالی این روستا در راستای پرورش گل محمدی و ایجاد کارگاه گلاب گیری تسهیلات گرفته اند .
محسنی در ادامه با بیان اینکه گل محمدی در سطح بیش از ۴ هکتار از اراضی گیلده به صورت انبوه کشت می شود افزود : دستگاه های ذیربط باید برای افزایش این میزان به ۱۵ تا ۲۰ هکتار برنامه مدون داشته باشند .
فرماندار شفت در ادامه ابراز امیدواری نمود با افزایش سطح زیرکشت و تعداد کارگاه های کوچک زمینه صنعتی شدن گلاب گیری در این شهرستان در سال های آتی فراهم شود.
محسنی در پایان نیز خواستار راه اندازی غرفه هایی برای عرضه محصولات و تولیدات کشاورزی و دامی شفت در حاشیه جشنواره گلاب گیلده شد .
گفتنی است زمان دقیق برگزاری جشنواره گلاب گیلده به زودی و متعاقبا اعلام می شود .