امروز: سه شنبه, ۲۹ مرداد , ۱۳۹۸

۱۵ سامانه جدید ثبت تخلف در محورهای شریانی گیلان راه‌اندازی می‌شود

۱۵ سامانه جدید ثبت تخلف در محورهای شریانی گیلان راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل راهداری و حمل و مقل جاده‌ای گیلان از وجود ۵۲ سامانه هوشمند ثبت تخلف در طول محورهای شریانی استان خبر داد و گفت: بهره‌برداری از ۱۵ سامانه جدید در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

به گزارش دیار سید از تسنیم ؛ محمدرضا نازک‌کار  اظهار داشت: در حال حاضر ۵۲ سامانه هوشمند ثبت تخلف در طول راه‌ها و محورهای شریانی گیلان نصب شده است و در آینده‌ای نه چندان دور و با بهره‌برداری از ۱۵ سامانه جدید تعداد این دوربین‌ها در جاده‌های استان افزایش پیدا می‌کند.

مدیرکل راهداری و حمل و مقل جاده‌ای گیلان استفاده از تجهیزات نوین برای نظارت و کنترل محورهای شریانی استان را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: رصد و هدایت ترافیک در شرایط کنونی و با این حجم از ترافیک در طول محورهای گیلان بدون وجود سامانه‌های هوشمند امر دشواری است.

نازک‌کار با بیان اینکه نزدیک به دو سال از راه‌اندازی سامانه‌های ثبت تخلفات هوشمند در جاده‌های شریانی گیلان می‌گذرد تصریح کرد:‌ علاوه بر وجود ۵۲ سامانه هوشمند ثبت تخلف،‌ ۲۱ سامانه نظارت تصویری نیز برای رصد مستمر ترافیک در طول محورهای استان گیلان نصب شده‌ است.

وی مشاهده اطلاعات دریافتی از سامانه‌های نظارت تصویری در مجموعه مانیتورینگ اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: این اطلاعات نه تنها در این اداره کل بلکه در کلیه دستگاه‌های مرتبط با حوزه ترافیک نظیر پلیس راه گیلان قابل مشاهده است.

مدیرکل راهداری و حمل و مقل جاده‌ای گیلان بروز کوچک‌ترین مشکل در طول‌های استان و اعزام نیروهای امدادی به مناطق مورد نظر را از جمله کارکردهای مهم سامانه‌های هوشمند ترافیکی خواند و گفت: افزایش تعداد این تجهیزات هوشمند به ویژه در طول مسیرهای فرعی گیلان در دستور کار قرار دارد.

نازک‌کار فعال بودن ۴۲ سامانه ثبت تردد در جاده‌های گیلان برای مشخص بودن تعداد دقیق رفت و آمد وسائط نقلیه را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد:‌ وجود این سامانه‌ها به ویژه در ساعات تراکم بالای مسافر در جاده‌های استان نظیر ایام عید نوروز برای ثبت تعداد دقیق خودروهای عبوری لازم است.

وی با اشاره به اینکه با بهره‌برداری از ۱۵ سامانه جدید ثبت تخلف در گیلان،‌ کلیه محورهای شریانی استان تحت پوشش این سیستم قرار می‌گیرند عنوان کرد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان افزایش این قبیل سامانه‌های هدایت ترافیکی را در دستور کار خود قرار داده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان نصب سامانه‌های نوین نظارت و کنترل ترافیک در راه‌های فرعی و پرترافیک استان را مورد تأکید قرار داد و افزود:‌ هزار و ۱۰۰ کیلومتر راه فرعی و پرترافیک در گیلان وجود دارد که نصب این‌گونه تجهیزات در هدایت ترافیکی آن‌ها کمک شایانی می‌کند.

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

استفاده از مطالب فقط با نوشتن نام پایگاه خبری دیار سید مجاز است