امروز: جمعه, ۲۸ تیر , ۱۳۹۸

گرانی‌ها حل خواهد شد

گرانی‌ها حل خواهد شد

رئیس مجلس با اشاره به اینکه برخی از این مشکلات از بیرون تحمیل می شود و راه حل هایی دارد، خاطر نشان کرد: زمانی ارز را ساعتی تغییر می دادند که تلاطم در ارز ایجاد کنند که تا حدی جلوی آن گرفته شد، امروز هم راه دیگری را امتحان می کنند که باید راه های اقتصادی و اجتماعی و… اندیشیده شود. گرانی ها حل خواهد شد و در مجلس هم در این موضوع پیگیر هستیم.

 

به گزارش دیار سید از جماران ؛ رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ماجراسازی ‌دشمنان در بحث انرژی هسته‌ای ایران گفت: همین موجوداتی که نامه داده بودند ‌به پای مذاکره بیایید، ‌مذاکرات را هم بر‌هم زدند.

علی لاریجانی در دیدار با خانواده های شهدا، روحانیون، معتمدین و مدیران شهرستان سراب با اشاره به اینکه ۴۰ سال پیش مردم به صورت متحد انقلاب کردند و با پیروی از امام راحل، همدل و متحد حرکت کردند و موفق شدند اظهار داشت: مزاحمت های زیادی از ابتدای انقلاب علیه ایران وجود داشت و حتی تحرکاتی برای کودتا هم بود که همدلی مردم، در صحنه بودن آنها و تیزبینی امام راحل، دشمن را ناکام کرد.

وی با بیان اینکه دشمنان دست بردار نیستند و همچنان به دنبال بر هم زدن وضعیت داخلی کشور هستند، افزود: امام در اوج مشکلات،  دستور تشکیل سپاه را دادند تا مشکلات را حل کنند و بهترین فرزندان کشور عضو سپاه و بسیج شدند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه استراتژی آمریکا ایجاد نا آرامی در داخل کشور بود، گفت: نیروهای انقلابی از گذشته تاکنون مصمم بوده و هستند که از فضای انقلاب استفاده کنند و اقتصاد کشور را درست کنند اما سنگ اندازی دشمنان موفقیت های آنها را کمرنگ کرده است.

وی با بیان اینکه دستگاه های دولتی در اوایل انقلاب فلج بودند که جنگ آغاز شد اضافه کرد: در جنگ تحمیلی، امام خمینی (ره) همه حواس ها را به جنگ معطوف کرد ولی یک عده ماجراجویی و مسئله سازی می کردند، شرایط سیاسی را بر هم زده و اختلاف افکنی کردند که امام راحل هم برای ایجاد آرامش، به دنبال وحدت ملت بود.

رئیس قوه مقننه افزود: امام معتقد بودند که وقتی آمریکا و دنیا پشت سر صدام است، باید همه نیروها را برای مقابله با دشمن بسیج می کردند که اختلاف داخلی مخل این شرایط بود خاطرنشان کرد: با درایت امام، پیروان امام و پشتیبانی ملت، جنگ با پیروزی تمام شد. ۲۰۰ هزار شهید دادیم و ۱۰۰۰ میلیارد دلار به ایران صدمه زد اما دستاورد ما حفظ استقلال بود که دشمن دیگر هوس جنگ طلبی با ایران نکرد.

لاریجانی با اشاره به اینکه از آن زمان تا امروز بیش از ۳۰ سال گذشته و دیگر کسی هوس جنگ با ایران را ندارد، ادامه داد: حرف می زنند ولی جرات اقدام ندارند، چون با ایستادگی ملت در دفاع مقدس، ایران بیمه شد و این دستاورد بزرگ و ماندگاری است که امنیت امروز حاصل آن فداکاری ها است.

وی با بیان اینکه بعدها ماجرای اتمی را ساختند و با شورای امنیت و… ماجراسازی کردند تا  جلوی توسعه ایران را بگیرند و نگذارند ملت ایران در حرکات خود موفق شود ابراز داشت: ایران مذاکره کرد و به توافق رسید، همین موجوداتی که نامه داده بودند که به پای مذاکره بیایید، همین ها مذاکرات را بر هم زدند. اگر حرف های مسئولین آمریکایی را دنبال کنید، با صراحت همین طایفه ای که روی کار است بیان می کند که باید داخل ایران را با فشار اقتصادی به هم بریزیم چراکه از جنگ سخت به نتیجه نرسیده ایم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این سوال که وظیفه انسان مومن انقلابی در این شرایط چیست؟ گفت: وظیفه انقلابیون این است که نگذارد آشفتگی و دو دستگی ایجاد شود. باید «ید واحده» باشیم چراکه در دفاع مقدس با «ید واحده» پیروز شدیم. امروز وظیفه ای سنگین تر از این نداریم که حاشیه را کنار بگذاریم و ید واحده شویم. اگر با هم بود آمریکا پشیمان می شود. پاسخ آمریکا در اختلاف افکنی این است که پاتک زده و ید واحده باشیم.

وی افزود: برای «ید واحده» باید مردم دنبال حواشی نروند و وفاق داشته باشند و مسائل و مشکلات مردم را با نگاه طبیبانه حل کنند. اگر کسی نظری دارد، برای حل مشکلات ارائه دهد، رهبری معظم هم اینگونه عمل می کنند. مقام معظم رهبری به همه سران کشور گفتند که با هم تصمیم بگیرید تا «ید واحده» بوده و اختلافات را کنار گذاشته و با اختیارات جدید، با هم تصمیم بگیرید.

لاریجانی با اشاره به اینکه برخی از این مشکلات از بیرون تحمیل می شود و راه حل هایی دارد، خاطر نشان کرد: زمانی ارز را ساعتی تغییر می دادند که تلاطم در ارز ایجاد کنند که تا حدی جلوی آن گرفته شد، امروز هم راه دیگری را امتحان می کنند که باید راه های اقتصادی و اجتماعی و… اندیشیده شود. گرانی ها حل خواهد شد و در مجلس هم در این موضوع پیگیر هستیم.

وی با تاکید بر اینکه باید به تولید کمک کنیم و شرایط سرمایه گذاری را روان کنیم تا تولید و اشتغال افزایش یابد گفت: مجلس برای تسهیل فضای کسب و کار طرح هایی ارائه کرده و رهبری معظم هم بر این موضوع تاکید داشته اند. مسئولین کشور مصمم هستند که فضای کسب و کار را تسهیل کنند. اقداماتی هم آغاز شده و در بودجه ۹۸ مورد توجه قرار گرفته است.

 

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

استفاده از مطالب فقط با نوشتن نام پایگاه خبری دیار سید مجاز است