امروز: پنج شنبه, ۱۶ مرداد , ۱۳۹۹

پرداخت ۱۳٫۵ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در شهرستان شفت

پرداخت ۱۳٫۵ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در شهرستان شفت

فرماندار شفت گفت : در سال گذشته ۲۰ میلیارد و در سال جاری بیش از ۱۳٫۵ میلیارد تومان به واحدهای تولیدی شهرستان شفت در قالب طرح رونق تولید پرداخت شده است.

 

به گزارش دیار سید از ورس ؛ نشست کارگروه رفع موانع تولید شهرستان شفت عصر پنجشنبه – با حضور سیدمحمد احمدی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان در سالن میرزای شفتی فرمانداری برگزار شد .
محمدرضا محسنی در این نشست با اشاره به اینکه جمعیت ۵۴ هزار و ۲۲۶ نفری شفت در دو بخش مرکزی و احمدسرگوراب در قالب ۹۵ روستا زندگی می کنند افزود : بیش از ۴۳ هزار نفر از مردم این شهرستان در روستاها به کار و تلاش می پردازند و این یک ظرفیت محسوب می شود.

فرماندار شفت با بیان اینکه کشاورزی ، صنعت و گردشگری از مهمترین توانمندی های این شهرستان هستند افزود : از ۱۴ هزار و ۳۳۰ هکتار اراضی شالی شفت سالانه ۴۵هزار تن برنج سفید استحصال می شود .
وی در ادامه با اشاره به اینکه شفت ۳۲ هزار هکتار پوشش جنگلی و ۵۲۰ هکتار توتستان دارد و این شهرستان با تولید ۹۰تن پیله تر رتبه دوم استان را دارد اظهار داشت :از ۲هزار و ۲۰۰ هکتار باغ های چای شفت سالانه ۱۷ هزار تن برگ چای تولید می شود .
محسنی با بیان اینکه ۴۷ واحد مرغداری در شفت فعالیت و بالغ بر ۵هزار و ۸۵۰ تن گوشت سفید تولید می کنند افزود: ظرفیت تولید گوشت قرمز در این شهرستان به ۲هزار و ۱۱۰ تن می رسد.

نماینده عالی دولت در شفت با اشاره به اینکه سالانه ۶ هزار و ۶۰۰ تن ماهیان گرمابی و ۱۰۰ تن ماهیان در سردابی در این شهرستان تولید می شود گفت: توسعه کشاورزی این خطه نیازمند نگاهی یژه است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شفت یکی از بکرترین طبیعت گیلان را دارا است افزود : ۳۲ هکتار جنگل ، ۱۳ هزار هکتار مراتع ، آبشارهای بسیار زیبا و وجود دو منطقه سیاحتی و زیارتی امامزاده ابرهیم و اسحاق(ع) سبب شده است تا سالانه هزاران گردشگر از نقاط مختلف این شهرستان بازدید کنند .

محسنی با اشاره به اینکه از ۳۶۰ واحد ابلاغ شده بوم گردی در شهرستان شفت تا کنون تقاضای ۲۲۶ واحد در گارگروه مرتبط تصویب شده و برای ۳۹ واحد نیز پروانه ساخت صادر شده است افزود : از ۱۵ میلیارد تومان تقاضای تسهیلات واحدهای بوم گردی ۷۱۴ میلیون تومان در قالب ۵ پرونده به مرحله انعقاد قرار داد رسیده است.

فرماندار شفت در ادامه با بیان اینکه دو شهرک صنعتی خرفکل و خرطوم به ترتیب با وسعت ۴۶ و۲۰ هکتار در این شهرستان وجود دارد افزود : شهرک صنعتی خرطوم نیازمند زیرساخت های گاز و تلفن است و هم اکنون در بخش گیاهان کاشت گیاهان دارویی ، فرآوری و بسته بندی آن سرمایه گذار متقاضی دارد .
وی با اشاره به اینکه از کل مجموع ۱۲۳ واحد صنعتی موجود در شهرستان ۶۶ واحد در داخل محدوده شهرک های صنعتی قرار دارند که ۳۵ واحد فعال ، ۵ واحد نیمه فعال و ۱۶ واحد نیز غیر فعال هستند افزود: تعداد واحد های خارج از محدوده شهرک صنعتی به ۵۷ می رسد که از این تعداد ۳۳ واحد فعال ، ۸ واحد نیمه فعال و ۱۶ واحد غیر فعال هستند .
نماینده عالی دولت در شفت با بیان اینکه از سال ۹۶ تا ۹۷ با پرداخت ۲۱ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان در قالب ۴۸ طرح برای ۴۴۳ نفر شغل ایجاد شده است افزود : در سال گذشته ۲۰ میلیارد و در سال جاری بیش از ۱۳٫۵ میلیارد تومان به واحدهای تولیدی شهرستان شفت در قالب طرح رونق تولید پرداخت شده است.

 

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

استفاده از مطالب فقط با نوشتن نام پایگاه خبری دیار سید مجاز است