امروز: جمعه, ۲۸ تیر , ۱۳۹۸

آببندان های شفت ساماندهی می شود

آببندان های شفت ساماندهی می شود

فرماندار شفت با بیان اینکه لایروبی و ساماندهی آببندان های این شهرستان به زودی و با اولویت تامین آب کشاورزی آغاز می شود افزود :بسیاری از آببندان ها در شفت از ظرفیت های خوبی برای توسعه گردشگری ، جذب سرمایه گذار و افزایش درآمد روستاییان برخوردار هستند و می تواند در بهبود وضعیت اشتغال موثر باشد .

 

به گزارش دیار سید از ورس ؛  طرح ساماندهی آببندان های گیلان ، از شفت آغاز می شود و در این راستا نخستین نشست بررسی مفاد شیوه نامه مرتبط در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
فرماندار شفت در این نشست با اشاره به اینکه ساماندهی آببندان ها می تواند به افزایش ذخیره آبی برای کشاورزی کمک شایانی نماید و از تنش های ناشی از خشکسالی احتمالی در آینده بکاهد افزود : شفت ۵۵۰ هکتار آببندان دارد که علاوه بر تامین آب جلوه ای خاص به روستاهای این شهرستان بخشیده است .

محمدرضا محسنی با بیان اینکه لایروبی و ساماندهی آببندان های این شهرستان به زودی و با اولویت تامین آب کشاورزی آغاز می شود افزود :بسیاری از آببندان ها در شفت از ظرفیت های خوبی برای توسعه گردشگری ، جذب سرمایه گذار و افزایش درآمد روستاییان برخوردار هستند و می تواند در بهبود وضعیت اشتغال موثر باشد .
نماینده عالی دولت در شفت با اشاره به اینکه ۶۵ پهنه آببندان در این شهرستان شناسایی شده است افزود : آب منطقه ای باید طرح مطالعاتی و کتابچه آببندان های شفت را برای بهره گیری در طرح ساماندهی تهیه نماید.
وی در پایان افزود :آببندان های تصرف شده و اجاره ای نیز باید توسط آب منطقه ای تعیین تکلیف و گزارش آن به فرمانداری ارسال شود .
گفتنی است مصطفی صادقی مدیر منابع آب شهرستانهای فومن و شفت ، مرتضی میرزایی مدیر دفتر نظارت بر شبکه های آبیاری شرکت آب منطقه ای گیلان و همچنین مشاور طرح شناسنامه دار کردن آب بندان ها در این نشست حضور داشتند 

 

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

استفاده از مطالب فقط با نوشتن نام پایگاه خبری دیار سید مجاز است