امروز: سه شنبه, ۲۹ مرداد , ۱۳۹۸

شوراهای شهرستان شفت تجلیل شدند

شوراهای شهرستان شفت تجلیل شدند
همایش تجلیل از شوارهای اسلامی شهر و روستا های شهرستان شفت شامگاه یکشنبه نهم اردیبهشت 1397 در تالار نازنین این شهرستان برگزار شد،وهمچنین آقایان افتخاری،محسنی وشکاری در این همایش به ایراد سخن پردختند؛

به گزارش پایگاه خبری دیار سید؛همایش تجلیل از شوراهای اسلامی شهر و روستا های شهرستان شفت شامگاه یکشنبه نهم اردیبهشت ۱۳۹۷ درتالار نازنین این شهرستان برگزار شد.

قرار بود ساعت هفت ونیم بعدظهر برنامه شروع شود اما تا ساعت ۲۱خبری نبود،یک عده دیر رسیدند ویک عده که آمده بودند در سالن به شنیدن موسیقی مشغول شدند که یک شعر آن،این بود«عشق باید پا در میانی کنه…»؟!وهمچنین تک وتوک هم به ادای فریضه پرداختند.

تلاوت قرآن واجرای سرود ملی ،برنامه های همایش را کلید زد و پس از آن مهندس امیرشکاری رییس شورای اسلامی شهرستان شفت به جایگاه رفت و به ایراد سخن پرداخت.

وی با تبریک اعیاد شعبانیه و روز شورا عنوان نمود کسی که وارد شورا می شود نباید لباس سیاست به تن کند و من از همه شوراها خواهش می کنم از فضای سیاسی فاصله گرفته و به سمت فضای نوآوری و ابتکار بروند وهمچنین مسئولین هم نگاه سیاسی  به شورا نداشته باشند.

این درحالی است که آقای شکاری که رییس شورای شهرستان شفت می باشد و معمولا باید در کنار فرماندار باشد و به ایشان راهکار ومشورت بدهد،اما بیشتر با آقای یاسر شادفرد شهردار شفت دیده می شود.کسی می گفت خوب چه کند رفیق است دیگر، هرچند یک جایگاه تنزل یابد،باداباد!!

پس از فرمایشات رییس شورای اسلامی شهرستان شفت،آقای محمد رضا محسنی فرماندار شفت افاضه نمود.ایشان با طرح سوالاتی از مطالبات شفت درهمایش شوراها( نمی دانیم چرا کسی به ایشان تذکر نداد و نگفت حضرت آقای نماینده عالی دستگاه اجرایی؛شما در جایگاه سوال نیستی بلکه درمقام جواب تشریف داری و باید پاسخ بدهی؟)آب پاکی را روی دست همگان ریخت ،بنا را گذاشت که مرگ یکبار و شیون هم یکبارباشد،اظهار داشت فاز دوم راه  شفت به زنجان تا الان مطالعه نشده و در هما ن زمان به دلیل مسائل زیست محیطی متوقف شد.

شنیدن این جمله که از آرزوهای دیرینه مردم شفت می باشد سخت بود،اما به نظرمی رسد سخن آقای فرماندار این باشد روی قبری در حال گریه هستید که درآن کسی نیست.باز دمش گرم این موضوع را گفت،اما باید گفت که این راه،شفت را از بن بست خارج می سازد ونقش فراوانی در اقتصاد ومعیشت مردمان این سامان خواهد داشت.حال آیا اکنون پسری هست که به بازار برود؟

فرماندار شفت سپس به بیان انتظارات خود از شوراها پرداخت و عنوان نمود بهره گیری از حوزه گردشگری ،توجه به مسئله پسماند ،نقش آفرینی تاثیرگذار شوراها،جدی گرفتن شرکت توسعه عمران شهرستان،برگزاری جشنواره بومی محلی،ایجاد بازارچه های سنتی و زیباسازی ورودی روستا از انتظارات می باشد.

درادامه همایش تجلیل از شوراها ی شهرستان شفت ،گروه نمایش صدا وسیما به روی صحنه رفتند دقایقی به خندانه حضار پرداختند.(نمی دانیم با وجود درد مشکلاتی مثل کم آبی ،سرما زدگی باغات چای ،مشکلات عمرانی در حوزه خدمت،می شود خندید و خوش گذارند؟!)

حاج محمد مهدی افتخاری نماینده محترم فومن وشفت ،پایان بخش برنامه های همایش بود،ایشان هم سخنرانی هم تذکراخلاقی داشت،وسپس عنوان نمود که من و شما باید در کنار هم باشیم تا صورت شهرستان را بشوریم.

ایشان با اشاره به داشتن اسکرین شات از توهین هایی که در حقش روا شده!یادآور گردید توطئه ای در حال شکل گیری است و این موضوع را به مقامات امنیتی،قضایی،مدیرکل وحتی کشور گفته است.

نماینده مردم فومن وشفت  انداختن طایفه ها،اینکه مال کجا هست و زبانش چیه،را آن توطئه دانست.

(فرمایش آقای افتخاری در خصوص توطئه به بحث تالش و گیلک برمی گردد،خوشبختانه در شهرستان شفت این بحث جایگاهی نداشته وندارد،وهمچنین روی دیگرسخن نماینده محترم مبحث فومنی وشفتی می باشد.به نظر می رسد یکبار دیگرآن روایت که می فرماید«دوست داشتن وطن از ایمان است»خوانده شود،بی تاثیر نباشد.)اما اینکه آقای وکیل فرمودند به مقامات در خصوص توطئه هشدارداده وحتی به مقامات بالاتر هم گفته است،این سوال مطرح می شود که علت برخورد نکردن آنها چی بوده و علت طرح آن در همایش شوراها چیست؟به گمانم باید به حضرت ایشان عرض شود حاج شیخ،ترساندن برازنده شما نیست.

پس ازصحبتهای نماینده محترم شهرستانهای فومن وشفت،اسامی شوراهای نمونه توسط مجری توانا جناب آقای امید عزتی به شرح شورای اسلامی شهرستان،بخش مرکزی،بخش احمدسرگوراب،شهرشفت،شهراحمدسرگوراب،جیرده،نصیرمحله،ملاسرا،شادنشین،مردخه، بداب و امامزاده ابراهیم خوانده شد.

انشاالله توفیقی بشود به محل خدمت این شوراهای نمونه برویم و از اقدامتشان گزارش تهیه نماییم امید است که حال خودشان نمونه شده اند محلشان هم نمونه باشد.

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

رضایی جمعه , ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۰

خیلی گزارش جامع و کاملی بود
دقت نظر در همه قسمت های آن موجود بود
امیدوارم این دقت نظر در همه همایش ها باشد
ما در شهرستان شفت این گونه رسانه ای نیاز داریم
ان شاالله که سایر رسانه ها هم این طور بی طرفانه مطلب بگذارند
با تشکر از شما دست اندرکاران سایت دیار سید

استفاده از مطالب فقط با نوشتن نام پایگاه خبری دیار سید مجاز است