امروز: چهارشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۹

سرنوشت خرس مادر در شفت نامعلوم است

سرنوشت خرس مادر در شفت نامعلوم است
یک توله خرس حدود چهار ماه به اداره محیط زیست شفت تحویل داده شد وبا توجه به بررسیهای بعمل آمده از سرنوشت خرس مادر اطلاعی در دست نیست؛

به گزارش پایگاه خبری دیار سید به نقل از ایسنا؛رضا زمانی رئیس اداره محیط زیست شفت گفت:توسط یکی از دوستداران محیط زیست تحویل همکاران یگان این اداره قرار گرفت که توله خرس مذکور در لحظه مشاهده کاملا گل آلود بود و به لحاظ جسمی آسیب‌دیدگی در دست چپ این حیوان مشاهده شد.

وی افزود: سن این توله خرس حدود چهار ماه است و با توجه به بررسیهای بعمل آمده از سرنوشت خرس مادر اطلاعی در دست نیست.

زمانی ادامه داد:خرسها پستاندارانی بسیار تنومند و قوی هستند، خرس قهوه‌ای بزرگ جثه‌ترین گوشت خوار ایران است که البته خرسها همه چیز خوارند و از محصولات متنوعی مانند گیاهان و میوه‌ها، ماهی، عسل و پستانداران کوچک و حشرات تغذیه می‌کنند.

وی تصریح کرد:این حیوان حس بویایی و شنوایی بسیار قوی ولی بینایی ضعیفی دارد،خرسها حیوانات بسیار مفیدی‌اند و با از بین بردن حشرات و جوندگان مضر نقش موثری در کنترل آفات به عهده دارند و همچنین با خوردن میوه‌های جنگلی و دفع و پخش آن به تجدید حیات درختان جنگلی کمک میکنند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان شفت افزود:خرس قهوه‌ای لانه خود را در سنگهای بزرگ و غارها انتخاب می‌کنند .این حیوانات می توانند از درخت بالا بروند و شناگرهای ماهری هستند .مدت آبستن خرس قهوه ای حدود ۷ الی ۸ ماه است و معمولأ در آخر فصل زمستان ۲ تا ۳ توله بدنیا می آورد.

وی ضمن قدردانی از دوستداران محیط زیست از همه مردم خواست جهت حفظ و حراست از عرصه های طبیعی و تنوع زیستی شهرستان در کنار اداره حفاظت محیط زیست شهرستان باشند.

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

استفاده از مطالب فقط با نوشتن نام پایگاه خبری دیار سید مجاز است