امروز: سه شنبه, ۲۹ مرداد , ۱۳۹۸

جشواره گل محمدی گیلده شفت برگزار شد

جشواره گل محمدی گیلده شفت برگزار شد
عصر پنجشنبه ،جشنواره گل محمدی در گیلده شفت برگزار شد،برنامه های متنوعی در این جشنواره اجرا گردید همچنین مدیر جها د کشاورزی وفرماندار شفت دراین جشنواره سخنرانی نمودند؛

به گزارش پایگاه خبری دیار سید؛جشنواره گل محمدی بلاخره پس از کش و قوس فراوان ،پس از پنج سال وقفه ،عصر پنجشنبه  در روستای گیلده شفت برگزار گردید.

شورای اسلامی این روستا که سوگنده خورده حافظ منافع روستا باشد،این جشنواره را تحریم نمود و در آن حضور نیافت،اما مهمانان زیادی حتی از استانهای دیگر آمده بودند.معلوم نشد که چرا متولیان روستای گیلده حرمت مهمانان را نگه نداشته و رسم مهمان نوازی را فراموش نمودند؟!

این جشنواره به همت آقای مرتض محمدی پرورش دهنده گل محمدی و تولید کننده گلاب با حمایت اداره جهاد کشاورزی،میراث فرهنگی و بخشداری شفت برگزار شد.

مرتض محمدی توانست با هزینه نمودن مبالغی،گل محمدی وگلابگیری که به استان دیگری تعلق دارد،در گیلان مطرح نموده و برای شهرستان شفت خبرساز و افتخار آفرین شود.

غرفه های صنایع دستی و محصولات محلی توانست پای مهمانان را به سمت خود باز و آنها را به خرید مشتاق نماید.

مسابقه،موسیقی،اجرای مراسم عروس بران سنتی ،لافند بازی و تجلیل ازپرورش دهندگان ،از برنامه های جشنواره بود که دراین تجلیل اسامی آقایان رمضان عبدی ،علی سلیمی،رضا متقی،یوسف زارع،مرتض محمدی،حسن ایزدی و علی اکبراسماعیل زاده قرائت شد.

ناگفته نماند که آقایان جباری مدیرجهاد کشاورزی و محسنی فرماندارشفت درجشنواره گل محمدی گیلده به ایراد سخن پرداختند.مدیرجهاد کشاورزی شفت ضمن خیرمقدم،ابراز امیدواری نمود که از توانمندی های مرکزخدمات جهاد کشاورزی استفاده گردد،فرماندار هم با بیان اهداف برگزاری جشنواره،پا را از گل محمدی فراتر گذاشت و به گلاب گیلده رسید واظهار نمود گلاب گیلده می تواند به برند معتبر گیلان تبدیل شود.

متاسفانه نه آقای فرماندار گفت و نه هم کسی پرسید که چگونه؟

چگونه می تواند به برند معتبر گیلان تبدیل شود،در حالی که هیچ ساختاری ندارد؟شورا قهر،شورای بخش بی خیال و گفتاردرمانی بخشدار هم متاسفانه به النهایه ختم نمی شود،راستی چه مجازاتی قانونگذار برای جرم بی مسئولیتی که منجر به خسارت شود،وضع نموده است؟

هیچ کس به نماینده عالی دولت در شفت اشاره نکرد که زتعارف کم کن برمبلغ بیافزا،این در حالی بود که همزمان با جشنواره گل محمدی گیلده،جشنواره توت فرنگی صوفیانده برگزارشد.قبل ازاینکه جشنواره توت فرنگی برگزار گردد،مصوب شد که برای توسعه باغات ، دو میلیارد تومان صندوق کارآفرینی امید اختصاص دهد.

هیچ شخص به آقای محسنی فرماندارپیگیر شفت یادآور نشد که حاج آقا ،این مشکلات فراموش نشود وهمچنین برای فراموش نشدن گل محمدی،نماد و تندیسی از آن در ورودی روستای گیلده نصب گردد تا شاید حرکتی صورت گیرد و کارگروهی تشکیل شود.این کارگروه قدم به قدم جلو رفته تا فرمایش نماینده عالی دولت که فرمود گلاب گیلده می تواند به برند معتبر گیلان تبدیل شود،برزمین نماند و باد هوا نشود،هرچند در مثال مناقشه نیست اما باید دید که چه می شود؟

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خبرحوان شنبه , ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۰

سلام خدمت همشهریان عزیزم
من چند سال پیش به اتفاق چند تن از رفقا در همین ایام رفتیم گیلده منزل آقای محمدی
اون موقع ایشون داشتن کارگاه گلاب گیری رو درست میکردن. واقعا کار بسیار پر زحمتی هست و همین که آقای محمدی این کار را در گیلده و شفت رواج دادن باید خیلی ازشون ممنون باشیم چون کار بسیار مهمی کرده. من یه رفیق کاشانی دارم وقتی بهش گفتم تو شهر ما گلاب گیری داریم و گل مخصوص به گلاب رو پرورش میدیم تعجب کرد و وقتی عکسای گلاب گیلده رو بهش نشون دادم بازم باور نکرد و مونده بود چه جوری تو آب و هوای گیلان گلاب میشه درست کرد.
ای کاش قدر زحمات برادر عزیزمون آقای محمدی رو بدونن
دست به دست هم دهیم به مهر
میهن خویش را کنیم آباد
ان شاالله این همایش دلها رو بیشتر به هم نزدیک کنه و گل های زیادی در اون شکوفا بشن

استفاده از مطالب فقط با نوشتن نام پایگاه خبری دیار سید مجاز است